Bemutatkozás

Mindenkit szeretettel üdvözlök a blogon!

Dr. Eipel Olivér vagyok, 3 éve végeztem a SOTE általános orvosi karán. Jelenleg kutatói tevékenységet végzek a gyermekkori leukémiákkal kapcsolatban.
Hogy miért is hoztuk létre ezt a blogot?
Nap, mint nap tapasztalom a betegek vagy ismerőseim körében, hogy az emberek orvos helyett egyre inkább a neten „gyógyítgatják” magukat.


Tovább >>

Friss topikok

A szövődményes bárányhimlő terápiája, lehetőségeink

Medukáció 2013.11.26. 14:01

Sajnos ekkor a kórházi felvétel legtöbbször elkerülhetetlen. A gyógyulási időszak is hosszabb szokott lenni. További részletek lejjebb. Az egyik nagyon fontos gyógyszer a magas rizikójú betegek körében a varicella-zooster immunglobulin, mely főként a következő csoportoknak van…

Szólj hozzá!

Mik lehetnek a bárányhimlő szövődményei II. (folyt...)

Medukáció 2013.11.26. 13:59

1.       Idegrendszeri szövődmények Kisagyi egyensúlyzavar Minden 4000. bárányhimlős betegnél kialakul az úgynevezett kisagyi egyensúlyzavar (cerebelláris ataxia), mely a fertőzés lezajlása után szokott fellépni. Ez az állapot tehát viszonylag…

Szólj hozzá!

Mik lehetnek a bárányhimlő szövődményei? Mit tegyünk?

Medukáció 2013.11.26. 07:36

Bár a szövődmények, a halálozás főleg a magas rizikójú betegeket érinti (http://medukacio.blog.hu/2013/10/27/a_szovodmenymentes_baranyhimlo_kezelese ), néha előfordul, hogy az amúgy egészséges gyerekek is áldozatul esnek a bárányhimlő okozta komplikációknak vagy a…

Szólj hozzá!

Kik a legveszélyeztetettebbek a bárányhimlő szövődményeivel vagy a halálesetekkel szemben?

Medukáció 2013.11.26. 07:25

A bárányhimlő (=varicella) az amúgy egészséges gyermekek körében megfelelő pihenés, odafigyelés, korai orvoshoz fordulás és az előírt kontrollokra való visszamenetel esetén egy magától gyógyuló enyhe betegség.  Néhány esetben azonban veszélyesebb lesz ez a fertőzés,…

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása