Bemutatkozás

Mindenkit szeretettel üdvözlök a blogon!

Dr. Eipel Olivér vagyok, 3 éve végeztem a SOTE általános orvosi karán. Jelenleg kutatói tevékenységet végzek a gyermekkori leukémiákkal kapcsolatban.
Hogy miért is hoztuk létre ezt a blogot?
Nap, mint nap tapasztalom a betegek vagy ismerőseim körében, hogy az emberek orvos helyett egyre inkább a neten „gyógyítgatják” magukat.


Tovább >>

Friss topikok

Mitől lehet még? Kínai? Finn? Olasz? Nem mindegy?!

Medukáció 2013.06.28. 13:27

Ebben a bejegyzésben láthatjuk még a gyermekkori cukorbetegség (T1DM) kialakulásában szerepet játszó külső tényezőket és a T1DM földrajzi eloszlását, változatosságát. Milyen gyakori az I-es típusú cukorbetegség a világban? A T1DM rendkívüli változatosságot mutat…

Szólj hozzá!

Mitől lehet?- A genetika és a környezet szerepe a gyermekkori cukorbetegségnél

Medukáció 2013.06.28. 13:24

Biztos, hogy van genetikai eredet az I-es típusú cukorbetegség esetén? Lássuk a bizonyítékokat! A genetikai eredet egyik bizonyítéka az, hogy, hogy az egypetéjű ikrek esetén kb. 60%-ában mindkét testvér beteg. Ha az anya beteg, akkor a gyereknek 2-3% rizikója van. Érdekes,…

Szólj hozzá!

Mik lehetnek a gyermekkori cukorbetegség szövődményei? Mire figyeljek? II.

Medukáció 2013.06.28. 13:07

Folytatjuk az előző cikkben elkezdett további fontos szövődmények megbeszélését.   4.      Hipertrófia (=szerv vagy szövet megnagyobbodás) az inzulin beadás helyén Jelen esetben a hipertrófia vagy magyarul szövet megnagyobbodás akkor fordulhat…

Szólj hozzá!

Mik lehetnek a gyermekkori cukorbetegség szövődményei? Mire figyeljek? I.

Medukáció 2013.06.28. 12:58

Mivel gyermekkorban az I-es típus fordul elő leginkább (=T1DM), ezért a továbbiakban erről lesz szó. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne számos közös vonás a két típus esetében pl. tünetek, a veszélyek, illetve a lehetséges szövődmények között. A cukorbetegség kialakulásának…

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása