Bemutatkozás

Mindenkit szeretettel üdvözlök a blogon!

Dr. Eipel Olivér vagyok, 3 éve végeztem a SOTE általános orvosi karán. Jelenleg kutatói tevékenységet végzek a gyermekkori leukémiákkal kapcsolatban.
Hogy miért is hoztuk létre ezt a blogot?
Nap, mint nap tapasztalom a betegek vagy ismerőseim körében, hogy az emberek orvos helyett egyre inkább a neten „gyógyítgatják” magukat.


Tovább >>

Friss topikok

Demenciát okozhat a prosztatarák egyik terápiája

Medukáció 2016.10.25. 11:44

A prosztatarák kezelésére szolgáló androgénmegvonó terápián áteső férfiaknál kétszer nagyobb valószínűséggel alakulhat ki demencia a terápia megkezdését követő öt éven belül, mint azoknál a társaiknál, akiknél nem alkalmazzák a férfi hormont megvonó terápiát, derült ki egy új retrospektív…

Szólj hozzá!

Közelebb kerülhetünk az Alzheimer-kór leküzdéséhez

Medukáció 2016.10.19. 11:33

Hogyan működnek a tanulás során összerendezetten az agykéreg alatti, úgynevezett neuromodulátoros rendszerek? Ezt a kérdést szeretné megválaszolni Hangya Balázs, az MTA Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetben működő Lendület Rendszer-neurobiológia Kutatócsoport vezetője, aki az Európai Kutatási…

Szólj hozzá!

Magyar kutatók harcolnak a halálos baktériumokkal

Medukáció 2016.10.14. 11:28

Milliók halálához vezethet, ha tovább csökken az antibiotikumok hatékonysága, a magyar kórházakban már ma is ezrek fertőződnek meg az ellenálló baktériumokkal. Az ENSZ nemzetközi harcot hirdetett az antibiotikum-rezisztencia ellen, amiben a magyar kutatók élen járnak. Az sem kizárt, hogy tőlük…

Szólj hozzá!

Gyulladásgátlás, mint a depresszió és a rák terápiája

Medukáció 2016.10.06. 11:26

A gyulladásos citokinek szintje gyakorta emelkedett depresszióban, és együtt jár a neurotranszmitterek szintjét célzó kezelés sikertelenségével. A Molecular Psychiatry áttekintő közleménye szerint a citokinmoduláló gyulladásgátló kezelés hatásosan enyhíti a depresszió tüneteit.

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása